Jdi na obsah Jdi na menu
 


Babičko nauč mě.....

28. 1. 2013

Na podzim loňského roku navštívila náš klub paní učitelka Vlasta Hrbková a nabídla nám účast v dotačním programu, společně s dětmi z její 8. třídy naší základní školy v Dolním Žandově. Projekt byl zajímavý a tak jsme se rozhodly, že se zúčastníme.

Všechny informace o projektu najdete na internetových stránkách www.extratrida.cz kde si vyhledáte projekt s názvem Babičko nauč mě...  nebo přímo kliknutím ZDE.

Děti zpracovaly žádost a netrpělivě jsme čekali, zda budeme vybráni. Podařilo se, a tak již v prosinci jsme pozvaly děti na naše schůzky. Přišly jen dívky a tak jsme si nanečisto zkusily, jak nám to společně půjde.

První výrobek byl jehelníček ze zbytků látek a pak nám dívky pomáhaly s přípravou na prodej u vánočního stromu. Zdobily jsme polystyrenové koule, dokončovaly látkové panenky a pod. Zjistily jsme, že nic nebude bránit naší spolupráci a tak jsme se začaly připravovat na nový rok, ve kterém začneme plnit podmínky projektu.

007.jpg008.jpg

 

 

 

 

 

 

    

Na naší první dílně jsme se věnovali zpracování papíru, chlapci vyráběli záložky do knih, krabičky z dárkového papíru a někteří pomáhali i s výrobou papírových ruliček z telefonního seznamu na výrobky z papírového "pedigu". Dívky pak zpracovávaly papír na skládané papírové taštičky a jako první si vyrobily náramek. Nálada byla výborná a všichni se i trochu pobavili. Líbilo se nám.

002.jpg003.jpg

 

 

 

 

 

 

005.jpg006.jpg

 

 

 

 

 

 

004.jpg010.jpg

 

 

 

 

 

 

    

 

Další schůzky jsou na dětech. Rozhodli jsme, že počítačové kurzy nebudeme prokládat mnoha dny, protože přece jen vzhledem k našemu věku bude lepší, když intervaly zkrátíme. A tak nás čekají čtyři setkání u počítačů, kde budou mít převahu naše děti.

Dnes, kdy tento článek píšu, máme za sebou dvě hodiny. Možnost využít tyto kurzy nabídly děti i ostatním seniorům v obci. Pozvánky roznesly po vsi a také zařídily vyhlášení v místním rozhlase. Potěšilo nás, že jejich práce nebyla marná a dostavili se i "nekluboví" a dokonce i dva muži. Konečně.

V první hodině jsme se seznámili s klávesnicí a vstoupili jsme na internet, kde jsme se naučili vyhledávat různé stránky.

Druhá hodina obsahovala opět vyhledávání na internetu a naučili jsme se zpracovávat došlé zprávy na mailovou adresu. Jde to s námi trochu pomaleji, ale obdivuji, jak mají děti zpracovanou přípravu, materiály, podle kterých můžeme pracovat i samostatně a pak, jak jsou trpěliví a opravdu se snaží nás něco naučit. Myslím si, že i pro ně je to dobrá zkušenost, že poznají, jaké to je, někoho něco naučit. A také to není jen práce pro školu, ale i pro lidi z venku.

Takže, až ukončíme internetový kurz, tak nás čekají ještě tři dílny a o tom zase někdy později. Jinak všechny novinky najdete vždy na výše uvedené adrese. Zachovejte nám přízeň.

Jsme sice stále ještě na začátku projektu, ale zatím se zdá, že semínko bylo zaseto z obou stran. Je zde vzájemný respekt a možná, že některé dívky za námi přijdou i když projekt ukončíme.

018.jpg021.jpg

 

 

 

 

 

 

015.jpg020.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Zdena, 3. 2. 2013 11:13)

Před několika lety jsem na této škole učila žáky. Nyní děti mých žáků učí mne. Je to dobrý příklad pro budoucnost.
Díky všem!