Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je klub?

25. 9. 2007

Tak tedy - náš klub - představte si takový větší obývací pokoj, s velkým stolem uprostřed a malou kuchyňkou v rohu..  kolem stolu sedí babičky, tety a maminky, každá něco v rukou motá nebo navléká, k dobré pohodě si uvaří čaj nebo kávu a všechny dohromady si povídají o různých věcech... Navzájem si předávají zkušenosti a rady v oboru ručních prací, ale i vaření, zahradničení a jiných oblastí lidského života. Která nechce nic motat, nemusí, jen tak sedí, odpočívá a povídá si s ostatními. 

Obrazek

Přivítáme všechny osamělé lidi, kteří si nemají s kým popovídat. Rovněž s nadšením uvítáme dorůstající mládež, která by se chtěla naučit něco z ručních prací, rády poradíme, ukážeme... Nezavíráme dveře před nikým. Chceme být pro všechny taková velká rodina, kde každý najde radu, pomoc či dobré slovo.

Obrazek

Klub samozřejmě není určen pouze pro ženy, muži se jenom stydí přijít... dle jejich názoru má posedávání v hospodě u piva větší důstojnost, než s babama u čaje a kávy. Anebo nemají, čím by se mohli předvést? To necháme na nich, jestli se najde nějaký muž, který by chtěl klub nějakou činností podpořit, rády jej samozřejmě uvidíme.

Pavla Růžičková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Muži v klubu.

(Mirka, 13. 12. 2007 10:00)

Ještě jsem ti pavlo nepoděkovala za pěkný popis a pozvánku do klubu, takže tímto činím. Musím sdělit, že se blýská na časy, do klubu mezi nás dost často dochází pan Dvořák, jehož velkým koníčkem je sadaření. A tak rozdal již mnoho rad přítomným, protože skoro každá členka klubu má zahradu. Moc mu děkuji a doufám, že mu bylo mezi námi dobře. Dále manželé Kyznarovi nabídli své zkušenosti z cestování a měli by zájem organizovat jednodenní výlety do nedalekého a možná i dalakého okolí. Za což jim moc děkuji, nemůžu všechno dělat sama a čím více se nás aktivně zapojí, tím větší šanci na přežití bude mít klub v případě, že bych nemohla. Zatím jsme stále jen hrstka, ale už stabilní a po výstavě musím říct, že spolehlivá a aktivní.