Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co nového v klubu

23. 11. 2008

     Na jedné z posledních schůzek klubu jsme se rozhodly, že naši činnost nasměrujeme na pomoc mateřské škole. Chtěly bychom připravit drobné dárky k prodeji a výtěžek z tohoto prodeje celý předat paní ředitelce pro nákup potřebných pomůcek nebo hraček pro děti. Prodej se uskuteční vždy při nějaké větší akci, kterou bude pořádat obec nebo klub. Zakoupením výrobku může každý podpořit ty nejmenší a naše činnost získá hlubší smysl.

     První prodej se uskuteční 28.11.2008 při příležitosti rozsvícení vánočního stromu, zahájení v 16.00 hod.  Na fotografii vám představujeme aspoň část výrobků, které si můžete zakoupit a děkujeme předem za podporu.

         

Obrazek

      

     Máme taky novou členku Jarku Malichovou a doufám, že bude chodit pravidelně, protože vnesla do naší činnosti nové dovednosti a to je pletení z papíru a decoupage. Je moc šikovná, pečlivá a její výrobky si v brzké době můžete prohlédnout v její galerii. Mnohé z nás nadchla a už jsme začaly úspěšně shánět staré telefonní seznamy, kartony a pod. A tak až přejde vánoční nápor tak věřím, že taky něco pěkného vyrobíme. Je to velmi zajímavá a levná technika, pouze lepidlo a lak stojí nějakou tu korunu.

     Další nadšení v nás vzbudilo zdobení polystyrenových koulí. Po prvních nesmělých pokusech již tuto techniku bravurně zvládáme a každá z nás má již připraven seznam blízkých i vzdálených, které chce obdarovat. Také do prodeje pro mateřskou školu je zařadíme. Inspiraci jsme našli v časopise Dorka.

     

Obrazek

     

     Jana Smolková přinesla na jednu schůzku pomůcku na pletení šňůr, ovšem bez popisu a tak jsme na to chvíli civěly bez jakéhokoliv výsledku, až přišla Jarka Skalická a potěšila nás informací, že její vnučka Zuzanka, dítě školou povinné tuto techniku ovládá. A tak poprvé se našeho sezení zúčastnilo dítě, které nás něco naučilo. Děkujeme a doufáme, že to nebyla poslední vlaštovka a přejeme jí, aby byla vždy tak šikovná, protože je po babičce.

     

Obrazek

        

     A posledním hitem jsou vyšívaná přání na kartonu zlatou nebo stříbrnou nití. Vyšívají všechny, i ty, které špatně vidí a normálně nevyšívají. Motivy jsou totiž na kartonu předpíchané a pak je třeba jen dodržovat správné pořadí nití. Na fotografii jsou zatím jen polotovary, zbývá je nalepit na bílou čtvrtku a případně podle své fantazie dozdobit a přidat obálku. Inspirovala mě nabídka firmy Nitka, která nabízí velmi pěkný soubor čtyř přání s popisem, nití, jehlou atd. Cena souboru 180,- Kč. Moc pěkné. Vzhledem k tomu, že je ještě nemám vyšité všechny, pokusím se nafotit aspoň polotovar.

        

Obrazek

       

     Pak jsem ještě vyhrabala něco ze svých starých zásob, ale byl to jen výstřižek a ani nevím z čeho. A starodávný. Také jsem vzala do ruky kružítko, pravítko, oprášila velice pracně vědomosti z geometrie a vytvořila i dva vzory sama. Je to moc pěkná technika, hlavně jednoduchá a není tak nákladná jako originál od firmy. Jedno přání pokud použijete fotokarton a vyřežete z něj třídílná přání, jedno vyjde na 5,- Kč a ze zbytků se dají vyšít menší motivy, které můžete nalepit jen na dvoudílné přání a to vyřežete ze čtvrtky cca za 1,60 Kč. Rolička nití s lurexem stojí 10,- Kč. Samozřejně i více, záleží na vás, co si vyberete. Kolik stojí obálka, nevím. Vzory si můžete vymyslet i sami a možná je to i dobrý nápad pro šikovné děti.

     

Obrazek

        

     Blíží se konec roku a naše již tradiční vánoční posezení, na kterém zhodnotíme uplynulý rok a hlavně připravíme nějaké dobroty. Do příštího roku popřejeme klubu výdrž a další nové lidi, kteří něco dělají nebo nás seznámí i s jinými svými koníčky a nemusí to být ruční práce. Cíl našeho klubu je v tom, aby starší lidi vstali každé úterý z kanape a prožili pár hodin mezi svými vrstevníky jen tak nebo i s vlastním nápadem, inspirací a novými informacemi. Tak hodně štěstí a hlavně zdraví. Jsme už přece jen dříve narození, ale stále výkonní.

     

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář