Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ještě k výstavě

5. 1. 2008

Tak máme za sebou naši hlavní akci – výstavu Žandovácké zlaté ruce a je třeba napsat i trochu slov o tom, jak vše probíhalo.

     Příprava byla náročná. Na sál kulturního domu jsme se nastěhovaly již v úterý odpoledne a začaly jsme připravovat prostor pro exponáty. Odklidit židle, srovnat stoly, zabalit perníčky a navrhnout, kam co umístíme. Ve středu jsem se zaměřila hlavně na zhotovení panelů pro historii a současnost Dolního Žandova a okolí, protože v letošním roce oslavila naše obec 810 let od prvního písemného záznamu. Materiál jsem sehnala částečně na obecním úřadě, něco z vlastních zdrojů a ze soukromých archivů asi pěti obyvatel obce. Přestože jsem již skoro celý rok vyzývala občany i v Žandovských listech, nikdo se nezúčastnil. Práce na panelech byla dost náročná, chtěla jsem ji dokončit už ve středu, ale musela jsem v půl jedné v noci skončit, protože mi došly špendlíky. Tak pokračování ve čtvrtek. Ostatní členové klubu přiložili podle potřeby své ruce k dílu a ve čtvrtek večer jsme měli již všechno připraveno. V pátek jsme už jen dolaďovaly, pekl se moučník, Pavla uvařila bramboračku, připravily jsme občerstvení pro hosty a když to tak vezmu kolem, tak jsme na sále skoro bydlely.

     V pátek na slavnostní zahájení se dostavili všichni, kteří vystavovali své výrobky, nebo se zúčastnili vyhlášených soutěží, samozřejmě členové klubu a jejich příznivci. Po krátkém zahájení byly vyhodnoceny soutěže s těmito výsledky:

 

 

 

Fotografická soutěž

 

 

I. kategorie - Krásy přírody:

1. místo – Ing. Petr Novák, Salajna, 2. místo Hana Křemenová, Cheb, 3. místo Miroslava Trepková, Dolní Žandov

(celkem 5 soutěžících)

 

 

 

II. kategorie – Dolní Žandov a okolí

1. místo – Jana Dvořáková, Dolní Žandov

(celkem 4 soutěžící)

 

 

 

III. kategorie – Naše dítě

1. místo – Zuzana Dvořáková, Dolní Žandov

(celkem 2 soutěžící)

 

 

 

Vánoční dekorace

 

 

 

1. místo – Miroslav Barák, Dolní Žandov

(celkem 2 soutěžící)

 

 

 

     Tím bylo zahájení ukončeno a byla vyhlášena soutěž o nejhezčí úpravu vánočního stolu. Přihlásily se 4 soutěžící a porota, která měla soutěž vyhodnotit byla bezradná, protože každý stůl byl originální a bylo velmi obtížné určit pořadí. Nakonec bylo rozhodnuto, že každý soutěžící obdrží odměnu a pořadí nebude stanoveno, vítězí všichni.

     Na tomto místě je třeba poděkovat našim hlavním sponzorům, kteří věnovali pro soutěže opravdu hodnotné ceny. Jsou to:

 

 

 

Obecní úřad Dolní Žandov

 

Agro & Kombinát Dolní Žandov spol. s r.o.

 

 

 

 

     Výstava byla otevřena i v sobotu a v neděli od 9.00 do 18.00 hod. V sobotu jsme upekly ještě koláče, aby bylo návštěvníkům co nabídnout a připravily jsme se na doprovodné programy. Nepřišel nikdo, na zdobení perníčků přišla jen jedna maminka s dítětem.

     Návštěvníci si mohli koupit velmi pěkné výrobky sklárny Agátha, keramické šperky, vánoční dekorace, vánoční zboží a některé výrobky našeho klubu. K ochutnání byl výborný chleba z Hnatova pekařství v Dolním Žandově, výrobky z výrobny pana Diviše a občerstvení, které jsme připravily v klubu.

     Soutěže byly sice obsazeny malým počtem účastníků, ale předložené fotografie, výrobky a aranže byly velmi pěkné. Byly vystaveny i výrobky pořízené zajímavými a náročnými technikami, jako je technika tiffani, irská krajka a všechny možné způsoby výšivek, háčkování a pletení. Nechyběly ani výrobky z perníku, ozdoby ze slámy a všechny určitě okouzlily dřevořezby pana Baráka.

     Pokud budu hodnotit, jaký zájem výstava probudila ve vsi, musím říct, že minimální. Přišli jen ti, kteří se s námi znají a našemu klubu fandí. Takže jsme si položili otázku, zda má cenu pokračovat příště v takovém rozsahu, když to nikoho nezajímá. Ani historie obce, nic. Taky jsem se musela zamyslet nad smyslem vydávání Žandovských listů, které přinesly informace o všech akcích, pořádaných obcí k závěru roku 2007 a zjistila jsem, že snad lidi ty noviny ani nečtou. I přes tento smutný závěr však musím ocenit snahu a zájem členů a příznivců klubu o tuto akci a opět jsem si potvrdila, že když se dá dohromady dobrá parta, tak lze vytvořit velmi zajímavé a pěkné akce. Nelituji námahy spojené s touto akcí a jen musím doufat, že konečně snad…… A tak děkuji všem, kdo se zúčastnili, přišli nebo se podíleli jakýmkoliv způsobem na plynulém průběhu akce, věřím, že se výstava líbila, ale v tomto rozsahu byla již poslední.

Příště jen klubová a komorní.

 

Trepková Miroslava

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Výstava Žandovácké zlaté ruce 2007

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Víťu.

(Mirka, 9. 2. 2008 20:06)

Ahoj Víťo, těší mě, že se ti naše stránky líbí. Je to práce mé dcery Pavly a doufám, že jí to vydrží, protože se mi do učení nechce, když mám ji. Skype ti pošlu na mobil. Byla jsem teď na cestách a tak ti píšu až tak pozdě. Upřímně ti musím sdělit, že ten rozjezd je obtížný. Zatím se držíme jen těch ručních prací, ale letos snad začneme s výlety autobusem a pak mě napadlo, že bychom mohly trošku tančit třeba country. Věřím, že většina z nás by to zvládla. Největší potíž v rozjezdu je ta, aby se zapojilo více lidí s různými nápady, aby nebylo všechno jen na tobě. protože pak je to v klubu zajímavější a i když vypadneš, tak se nic neděje. Držím ti palce, ať se ti to podaří a pokud budeme dělat něco neobvyklého, tak ti napíšu. Mirka

Ahoj Mirko

(Vítězslava Pospíšilová, Plesná, 26. 1. 2008 20:50)

Protože je Žandov moje velká srdeční záležitost, pravidelně sleduji Vaše stránky , líbí se mi nápady a věřím, že zrealizovat je nebývá lehké. Přesto Ti moc fandím a nacházím u Tebe i v zanícených spoluparťačkách hodně aktivizujícího i pro mě. Pokouším se vykřesat nějakou společnou aktivitu i u nás, zatím se potýkám s prvotními problémy, ale doufám, že se to nějak rozjede. Vždyť šikovných rukou je všude hodně,že. Organizuji i turistické výšlapy a tak Vás někdy také pozvu, budete-li mít chuť a náladu.Nejsou dlouhé, spíše inspirativní přírodou i historií míst, které navštívíme v našem kraji. A až budete něco pořádat, dej mi vědět. Na vaši předvánoční akci bych se byla ráda zajela podívat. Předej pozdrav všem členkám klubu. Máš-li skype, pošli adresu. Dík a držím v další aktivitě všechny palečky. Víťa