Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klub pokračuje

27. 1. 2010

     Možná se někomu zdálo, že klub už nefunguje, protože jsme již dlouho nic na naše stránky nevložily. Ale není tomu tak. Je to jen moje lenost a řádka neduhů, které mě od září pronásledovaly až do konce roku. A tak se pokusím vše napravit.

     Po prázdninách se členky klubu opět začaly scházet na pravidelných schůzkách na přísálí kulturního domu. Po mém příjezdu z dlouhodobé dovolené  jsme opět obsadily klubovnu v hasičské zbrojnici. Každá se pochlubila tím, co přes prázdniny vyrobila a hned jsme se začaly připravovat na Vánoce a na naši avizovanou výstavu. Jenže člověk míní....... Začala řádit chřipka a já jsem si ji opakovala téměř do Vánoc a tak jsem byla schopna jen udržet pravidelný chod klubu a výstavu jsem musela odložit na podzimní měsíce roku 2010. Takže se velmi všem omlouvám a doufám, že na podzim nebudou žádné překážky. A tak dále sledujte naše stránky, kde včas vyvěsíme informace. Téma RECYKLACE je stále platné a bude vyhlášena i soutěž amatérských fotografů. Podmínky a témata soutěže vyvěsím na stránky do března. A tak foťte, protože ceny budou jako v loňském roce, sponzorem je obec Dolní Žandov.

     Před vánočními svátky jsme jako obvykle připravily posezení s ochutnávkou různých dobrot, přivítaly jsme i manžele Kyznarovy, kteří připravují pro náš klub zajímavé zájezdy a přijaly jsme do našich řad dvě nové členky.

Obrazek

     Posezení bylo velmi příjemné, probraly jsme celý uplynulý rok a trochu jsme i naplánovaly, co v dalším roce. Na závěr jsme se obdarovaly různými drobnými dárečky, které jsme vlastnoručně vyrobily.

Obrazek

     V současné době nás naprosto ovládá pletení, pletení z papíru a intenzivně sbíráme papírové obaly z čajových sáčků a zkoušíme z nich vyrábět přání. Je to vlastně jedna z příprav na výstavu. Také pilně sbíráme igelitové tašky, pytlíky a pod. a už zkoušíme, co z nich vyrobit. Největším hitem je v současné době pletená čepice a nátepníčky a ponožky. Objednaly jsme si ponožkovou vlnu, ale nějak nechce dorazit a tak pleteme z toho, co máme doma. Skoro každá motá i nějaký ten svetr, šálu, také oblečky pro psy a Janu zase popadlo háčkování. Tentokrát to bude slunečník.

Obrazek

     Nápady na pletení přinesla Líba a Zdena zase oživila mezi námi pletení z papíru. To jsou naše nové posily. Obě mají spoustu dobrých nápadů a stále něco vyrábějí. Jsou vydatnou posilou pro náš klub.  Představíme je samostatně ve fotogalerii i s jejich výrobky. Jednou za čas doplníme fotogalerie každé z nás a tak opět můžete posoudit naši šikovnost.

     Těší mě, že klub naplnil moje očekávání. Není nás sice mnoho, ale docházka je stoprocentní. Pouze nemoc znemožní účast. Jsou to pro nás příjemně strávené hodiny, ve kterých se pobavíme, předáme si i různé rady a informace a i se něco navzájem naučíme. Každá podle svých schopností a každá si vybere to, co ji baví a co je schopna udělat. A tak i ty neduhy, které mnohé z nás provázejí nejsou tak bolestivé.

     Rády přivítáme každého, kdo bude mít zájem a nemusí ani nic dělat, stačí, když posedí a popovídá si s ostatními.

Miroslava Trepková

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář