Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva u Marie

20. 1. 2014

Milí návštěvníci našich stránek,

omlouvám se za dlouhou odmlku a dnes se pokusím vše napravit.

Jak jsem již dříve psala, odstěhovala se z naší vesnice naše kamarádka Marie. A to dost daleko, až do Valče u Třebíče. Stále jsme ji slibovaly, že ji navštívíme, a pořád jsme to odkládaly. Konečně začátkem září loňského roku jsme se s Evou domluvily a vydaly jsme se na cestu. 

Na nádraží v Třebíčí nás čekal manžel Marie s tím, že Marie má ještě koláč v troubě. Přiznám se, že to nás potěšilo, neboť není na podzim nic lepšího, než švestkový koláč. Přivítání bylo velkolepé, o pohoštění ani nemluvím a navíc byl pro nás připraven úžasný program.

m8.jpg

 

Prohlídka pivovaru s pěkným sládkem, s ochutnávkou všeho, co tam vaří a následovala ůžasná večeře, žebírka na medu s domácím chlebem, prostě co chtít víc.

m10.jpg

Druhý den jsme navštívili synagogu a židovský hřbitov v Třebíči a protože jsme splnili kulturní část našeho programu, tak následoval vydatný oběd v minipivovaru Urban. Odpoledne nám pak Marie ukázala Valeč, prohlédly jsme si krásně zrekonstruovaný zámek a večer jsme byli pozvaní na grilování u Mariina staršího syna.

002.jpg

V pátek jsme v poledne už odjížděly domů. Doufám, že jsme Marii aspoň trochu potěšily a doufám, že se za ní zase vypravíme. Jediné, co jí v novém domově chybí, je přesně takový ten "babinec", který měla u nás. Jinak je spokojená, má hezké bydlení, jen se jí občas zasteskne. A tak Maruško a Pepo, děkujeme za pěkné chvíle u vás.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář