Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová klubovna

23. 3. 2014

Sobota 8. února 2014 se stala pro náš klub významným dnem. Slavnostně jsme otvírali naši tak vysněnou klubovnu. Akce se zúčastnili i naši přátelé z Německa z města Nagel, starostka obce, zástupkyně Sdružení Mariánskolázeňsko a samozřejmě všechny členky klubu. Naše nová klubovna se nachází v domě čp. 40, v prvním patře, dříve zde byl obecní úřad a scházíme se stále každé úterý. Začínáme v 16.00 hod. a končíme ve 20.00 hod. a přijít a odejít můžete, jak se vám to líbí. Všechny srdečně zveme!!!!!

011.jpg

Na rekonstrukci a vybavení klubovny byly použity prostředky z přeshraničního projektu "Společná setkávání Dolní Žandov". Vzhledem k tomu, že se jedná o dotační program, bylo třeba také splnit podmínky tohoto programu a to - připravit dva workshopy. První proběhl 8. února 2014, kde jsme se věnovali různým technikám tvoření (i muži) a hlavně jsme vyzkoušely šití na novém šicím stroji. Zájemkyně o šití si odvezly i drobný výrobek, který si samy vyrobily.

019.jpg

 

Druhý workshop byl zaměřen na blížící se velikonoční svátky. Eva upekla perníčky a kdo chtěl, tak si ozdobil svoji vlastní dekoraci a pro každého účastníka sama připravila krásnou velikonoční perníčkovou dekoraci. Dále jsme se věnovali zdobení polystyrenových vajíček a šití. Tentokrát nám šla práce dobře od ruky a věříme, že se našim novým přátelům u nás líbilo. Atmosféra byla velmi srdečná a na obou stranách bylo vidět, že se snažíme si porozumět, i česká slovíčka se objevovala a když bylo potřeba upřesnit informace, byla zde tlumočnice.

022.jpg

 

Vzhledem k tomu, že tím naše spolupráce neskončila, tak věřím, že se budeme i nadále setkávat i v dalších programech. Na řadě jsou teď bylinky.

009.jpg

     Jak je vidět, v nové klubovně je nám dobře a stále pilně pracujeme. A již se rodí nové výrobky a na novém šicím stroji již šijí všechny. Poslední obrázek ukazuje kosmetické taštičky. A jako ve většině případů stejný vzor, aby bylo vidět, že patříme k sobě.

 

007.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář