Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč klub vznikl

10. 4. 2007

Není to nová myšlenka. Kdysi před dvaceti léty jsme se scházely bohužel jen ženy a říkaly jsme tomu babinec. Každá nabídla to, co uměla. Šití, pletení, vyšívání, recepty a jiné dovednosti a vědomosti. S mými tehdejšími zdravotními problémy se klub rozplynul.  Když jsem ukončila v loňském roce starostování, slíbila jsem, že opět založím podobný klub. Je pravda, že po takových letech je to těžké, ale nevzdáme se, i když je nás zatím málo. Moje představa není jen kroužek ručních prací, ale chceme nabídnout prostor i pro jiné aktivity, které by se daly v klubu provozovat. Klub má podporu obce, máme se kde scházet a pokud budeme chtít, obec nám i bezplatně zapůjčí autobus na výlet. Moje představa je, že se v klubu budou scházet různé věkové skupiny, abychom tam nebyli jen sami důchodci. Vzhledem k tomu, že bydlíme na vesnici a zahrádky převálcují všechno, pro letošní rok přerušíme činnost přes letní měsíce a od září nabídneme již rozpracovaný program a uvidíme, zda bude mezi občany zájem. Webové stránky, které začínáme vytvářet by měly sloužit k prezentaci různých zájmových činností a přinesou i budoucí program činnosti. Prezentovat se může každý, kdo má co nabídnout a nemusí ani být členem klubu.

Jsme na začátku, ještě jsme toho mnoho neudělali a tak vítám každý nápad a podnět, co všechno v klubu dělat. A hlavně bych chtěla, aby lidi dokázali vypnout televizor a přijít posedět a něčeho se zúčastnit. Čas ukáže, jak se nám to podaří.

Trepková Miroslava

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

O klubu

(Halla A. / halla@a-contact.cz, 18. 4. 2007 15:31)

Myšlenka dobrá, každý klub, stejně jako zájmové sdružení by mělo sdružovat lidi něčím si blízké - svými zájmy, profesí apod. Je možné zveřejnit dosavadní členy klubu? Jde o to, aby se uvnitř klubu nevytvářely další zájmové kluby a činnost pak nebyla příliš rozstříštěná.