Jdi na obsah Jdi na menu
 


První schůzka po prázdninách

9. 10. 2008

Obrazek 

     Je po prázdninách a nastal čas pravidelného setkávání v klubu. Poprvé jsme se sešly 23.9.2008 v klubovně hasičů a podle účasti bylo vidět, že se všichni těšili. Setkání bylo opravdu velkolepé, protože Eva Strejcová je čerstvá babička a Jarka Heřmanová také přivítala nového vnoučka. A tak obě připravily něco dobrého na zub. A také nastalo velké chlubení, co všechno děvčata přes prázdniny vyrobila. Marie Heřmanová se opravdu měla čím chlubit, dva svetry, vesta jedna pletená a jedna háčkovaná, prostě nádhera. Také Anna Volfová opět překvapila, jako obvykle pletenou soupravičkou pro mimino, stejně jako Eva a navíc objevila novou vlnu a už zase plete něco nového. Nejvíce na ní obdivuji, že plete podle své fantazie a nepotřebuje žádný popis.

     A navíc nám přinesla ukázat košíček, který upletla její známá z papíru, což je nová zajímavá technika, ve které se zužitkují letáky, staré noviny, telefonní seznamy a dají se z tohoto materiálu dělat úžasné věci. Košíček je k nerozeznání od proutěného. I mě tato technika velice zaujala, na internetu jsem hned načerpala informace, už umím dělat roličky a jen co budu mít čas, zkusím něco uplést. Koho z vás to zajímá, dejte do vyhledávače na internetu „pletení z papíru“ a vyjede vám spousta odkazů, kde si najdete potřebné informace. Také si myslím, že je to dobrá a hlavně levná zkouška pro ty, kteří chtějí plést z pedigu. Když se dílo nepodaří, nevadí, vyhodíte a začnete znovu. Nic to nestojí, jen váš čas a trochu lepidla. A tak doufám, že i v našem klubu něco vyrobíme a příště vám představíme své výrobky.

     A tak nezbývá, než vás pozvat do našeho klubu, program nebudeme pevně určovat, pokud se chcete naučit plést, háčkovat, vyšívat, šít, a nevím co ještě, přijďte, určitě zde najdete radu a pomoc a nebo přijďte jen tak posedět nebo přinést svůj nápad. Všem jsou dveře otevřené.

     Schůzky se nadále konají v hasičské zbrojnici každé úterý od 16.00 do 20.00 hod. V této době můžete kdykoliv přijít a nemusíte zůstat do konce. Přijďte, těšíme se na vás.

Obrazek

-mt-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

občerstvení

(Pavla, 26. 10. 2008 10:25)

nejen to dobře vypadalo, ale dokonce to dobře i chutnalo!!! :-) Některé úterý bys klidně mohla dorazit na schůzku, přespat můžeš u nás...

basnicka

(Aja, 13. 10. 2008 15:06)

hmm, to občerstvení na fotografii vypadá velice lákavě! Nebydlet od Vás 115km, také bych se přidala k Vaší činnosti! Ovšem naprosto dokonalá je ta úvodní báseň, určitě byste měly zveřejnit i autora!