Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoce 2014

7. 1. 2015

A jsou tu opět Vánoce, konec roku a čas na rekapitulaci. Letošní rok nám uběhl obzvlášť rychle, protože se toho hodně událo. Největší událostí bylo předání nové klubovny na začátku roku, pak následovala setkávání s našimi přáteli z Německa, den otevřených dveří v klubovně u příležitosti oslav k přezetí Zlaté stuhy. Uspořádali jsme společně několik workshopů a také menší výstavky našich výrobků u různých příležitostí (workshopy, vánoční setkání s přáteli, noc kostelů a pod.). Také jsme se během roku věnovali výzdobě klubovny a musím nás pochválit, že pokud to půjde i nadále stejným tempem, brzy nebude na stěnách volné místo. Také jsme ušily z darovaných látek společnými silami tento závěs, jen nějak se nikdo nemá k tomu, aby ho proquiltoval. Tak už jeden úkol pro příští rok.

094.jpg

Koncem roku jsme se zúčastnily akce tzv. "Kapsičkování" na fb a odeslaly jsme 36 ks kapsiček pro dětskou onkologii v Brně. Jedná se o látkové obaly, které se složí pomocí suchých zipů do "kapsiček"a do nich se vloží katetry. Podrobnější informace lze získat na fb.

117.jpg

Po roční pauze jsme opět připravily prodej našich výrobků u příležitosti rozsvícení vánočního stromu. Tuto akci pořádá obec a je velice oblíbená, protože proběhne nejen kulturní program a rozdávání dárků dětem, ale také ochutnávka zabíjačky z místních zdrojů. Takže na své si přijdou i dospělí. Pracovaly jsme pilně a tak jsme měly co nabídnout a těšil nás obdiv našich obyvatel. Mimo jiné jsme nabídly i vonné pytlíčky s bylinkami, které jsme v létě sklidily z našich nových bylinných zahrádek. Počasí bylo dobré, až na silný vítr, takže jsme vše přivázali, zatížily a přišpedlily, aby nás vítr neodnesl. Výtěžek z prodeje tentokrát nebudeme věnovat dál, ale nakoupíme materiál na pracovní činnosti a také něco málo do klubovny. 

142.jpg

Na závěr roku se vždy sejdeme před vánočními svátky, přineseme něco dobrého na zub, trochu si připijeme a vzpomínáme na ty, kteří nás opustili, na ty, které se odstěhovaly a probereme celý uplynulý rok. Velká předsevzetí si do příštího roku nedáváme, ale letos přece jen jsme naplánovaly několik projektů a některé jsou opravdu náročné. Tak uvidíme na konci roku 2015.

151.jpg150.jpg

152.jpg149.jpg

Jak vidíte, všeho bylo dost. V současné době jsme již jen ženy, muže se nám nedaří nalákat, už ani na to jídlo neberou. Jo, věk je tady a s tím se nedá nic dělat. Nám to však nevadí, jen bychom byly rády, kdyby do klubu začaly chodit i mladší , protože klubovna je moc pěkná a bylo by dobré ji více využívat. Také by bylo hezké, kdyby příšly i jiné nápady na činnost, neboť ne všichni milují ruční práce.

154.jpg

Eva každé z nás letos upekla tradiční perníkový adventní svícen. Je prostě úžasná. Ale ani my ostatní jsme neusnuly na vavřínech a navzájem jsme každá každé vyrobily dárek. Jsou to drobné dárky a vyrobené vlastníma rukama. A některé byly opravdu nápadité a vtipné a pořízené jak se říká "za kačku". A to je pro nás pravý dárek. Já jsem konečně také došila znak naší obce, takže už visí na svém místě. Ale dal mi zabrat.

153.jpg

Co si přát do nového roku? V našem věku opravdu nejvíc to zdraví. Naše nejdříve narozená letos musela hodně zabojovat a tak Aničce a Marii co nejvíce toho zdraví. A těm ostatním směsku všeho dobrého, protože jsou vlastně ještě mladice, tak co by chtěly víc. V klubové činnosti pak hodně inspirace při vymýšlení činnosti a pilné ruce, aby se bylo čím chlubit. A věřte, že se máme čím pochlubit. Mnohokrát slyším, když přinesu nějakou novou techniku:"Tak to já nikdy dělat nebudu." A ty, co remcaji nejvíc bývají mnohdy nejpilnější. Takže, děvčata, ať nám šije nit! A všem vám, kteří na naše stránky chodíte, přejeme štěstí, zdraví, spokojenost a prasátko pro štěstí po celý rok 2015.

152.jpg

 

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

POCHVALA

(Eva, 8. 1. 2015 22:43)

Gratuluji k Vašim úspěchům a k napsání informací o Vás a o všem co podnikáte.Jste fakt dost dobrý.Přeji Vám i v tomto roce 2015 mnoho úspěchů,ale hlavně všem hodně zdraví.

Re: POCHVALA

(Mirka, 8. 2. 2015 17:51)

Díky za pochvalu, budeme se snažit i letos být ty nejlepší.