Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do přírodní rezervace SOOS

1. 10. 2008

 

   Organizátoři klubových výletů, manželé Kyznarovi, pro nás připravili letos již druhý výlet. Navštívili jsme přírodní rezervaci SOOS u Nového Drahova. Z technických důvodů jsme museli náš zájezd přesunout na čtvrtek, což nám nepřineslo mnoho štěstí, protože uprostřed vycházky začalo dost pršet. Ale od počátku.

     Odjezd v 10.00 hod. od obecního úřadu, od organizátorů jsme dostali informační materiál, takže již během cesty si každý mohl o rezervaci přečíst základní údaje. Po příjezdu na místo jsme si prohlédli Dino pavilon, kde jsou velmi pěkným způsobem zpracovány informace o vývoji naší planety od nejstarších dob. Jsou zde také makety pravěkých živočichů. Poté jsme se vydali na naučnou stezku po dřevěném chodníku, u kterého jsou rozestavěny informační tabule, na kterých najdete mnoho zajímavých informací. Z chodníku si můžete pohodlně prohlédnout bahenní sopky, což je největší zajímavost rezervace. Zde nás bohužel zastihl déšť, ale vytrvali jsjme a celou trasu jsme prošli. Na závěr jsme si prohlédli velmi pěkně upravené Muzeum přírody, kde je umístěna expozice Ptačí svět Chebska.

     Ukončení výletu jako obvykle v restauraci v Novém Drahově, zahřáli jsme se, posilnili a hlavně probrali dojmy z výletu. Zájezd byl příjemný, kdo jste ještě v rezervaci nebyli, doporučujeme návštěvu. Jako obvykle malý zájem, tentokrát nás bylo jen sedm.

     Přesto výlety budeme i dále organizovat, postupně se začneme od Žandova vzdalovat, pro začátek jsme usoudili, že bychom si měli zopakovat to, co máme nejblíže a na co se mnoho lidí zdaleka jezdí se zájmem podívat. Stále platí pozvání i pro nečleny klubu, stačí zavolat a jet s námi. Plakáty s nabídkou výletů jsou vždy vyvěšovány v klubové skříňce a i v informačních skříňkách obce nebo na našich   internetových stránkách.

-mt-

 

Náhledy fotografií ze složky Výlet na SOOS

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář