Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet na Seeberg

27. 4. 2008

Manželé Kyznarovi, kteří se ujali organizace výletů pro klub, připravili první, a to na hrad Seeberg, nedaleko Františkových Lázní. Sraz účastníků byl ve 13.30 hod. u obecního úřadu v Dolním Žandově a ještě před odjezdem jsme byli seznámeni s historií hradu a každý obdžel propagační materiál. Všechno probíhalo pěkně, až na hrozné počasí, které nás hojně zalévalo deštěm. Pokud jsme prohlíželi hrad, tak to nevadilo, ale bohužel jsme nemohli absolvovat vycházkové okruhy po značených naučných stezkách, které jsou velmi pěkně značeny a osázeny informačními tabulemi. Možná pro některé z nás to bude dobrá inspirace pro individuální výlet. Na hradě je krásná expozice nábytku z různých slohových období a výstava porcelánu z porcelánek našeho kraje. Hrad je pěkně opraven a ve vstupní bráně je dokumentace o tom, kdy a jak rekonstrukce probíhala. V renovované hospodářské budově jsou pak vystaveny předměty denního života rolníků, různé nářadí, keramika, malované skříně a truhly. V patře stodoly je zajímavá výstava o statcích chebského typu, které najdeme i u nás na Salajně, jsou zde dokumentace k obřadním postupům, oděvy a sakrální předměty. Dříve narození si nostalgicky zavzpomínali na doby, kdy hospodařili a mnohé tyto předměty sami užívali. Na závěr jsme se sesedli v místní restauraci na malé občerstvení a popovídání. Výlet se nám i přes ošklivé počasí vydařil, dověděli jsme se mnoho nového a věřím, že jsme i utužili naše klubové vztahy. Manželům Kyznarovým děkujeme za dobrý nápad a už se těšíme, co pro nás připraví na příští výlet.

 

Náhledy fotografií ze složky Výlet na Seeberg

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář