Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava Žandovácké zlaté ruce

26. 11. 2007

Po téměř týdenních náročných přípravách proběhlo v pátek, 23.11.2007 v 17.00 hodin slavnostní zahájení výstavy a předání cen výhercům soutěží. Účast na výstavě nebyla příliš hojná, ale doufáme, že všichni návštěvníci, kteří přišli, byli spokojeni.

Obrazek

  

Stěžejní část výstavy tvořily vlastnoruční výrobky občanů Dolního Žandova a přilehlých obcí, dále pak fotografie a výrobky přihlášené do soutěže a dokumenty a fotografie, vztahující se k historii Dolního Žandova a jeho okolí. Doprovodného programu výstavy (ukázka a vlastní zdobení perníčků, základy háčkování a drhání)nevyužil skoro nikdo, je to škoda.

 

Děkujeme sponzorům za věnování pěkných cen pro výherce soutěží a všem návštěvníkům za projevený zájem i za podporu našeho klubu!

 

Po zpracování zde bude přiložena fotogalerie výstavy...

 

Náhledy fotografií ze složky Výstava Žandovácké zlaté ruce 2007

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Spolupráce/Jarka Návratová

(Mirka, 14. 12. 2007 18:38)

Díky za tip, ale to už tady bylo a nic moc. Teď se snažíme nalákat děvčata na výrobu oblečků na panenky do mateřské školky. I paní učitelka se snažila.Paní ředitelka by taky podpořila. Zatím nic, tak ještě vydržím. Klub v každém případě budu udržovat i pro malou skupinu lidí, které teší se sejít ke společnému zájmu.

Spolupráce

(Jarka Návratová, 11. 12. 2007 22:55)

Přečetla jsem si stesky na malou návštěvnost výstavy. Dovolím si jeden tip. Zkuste příště přibrat i školu. ( Pokud je možná domluva s ředitelem a učitelkami ). Když budou své výrobky vystavovat děti, rodiče se určitě přijdou podívat a o doprovodný program bude určitě z řad dětí zájem. U nás to děláme podobně už čtvrtým rokem ( Škola pořádá výstavu a přibírá si různé spolky ) a návštěvnost je obrovská.

Výstava.

(Mirka, 8. 12. 2007 19:46)

Děkuji panu Novákovi za pěkné ocenění našeho snažení. Zároveň je třeba poděkovat i jemu za hodnotné příspěvky na naše stránky a bohatou fotodokumentaci, kterou v Žandově a okolí provádí. Také díky jemu jsme mohli na výstavu připravit několik specifických panelů. Stále je nás málo, ale doufám, že se nevzdáme a snad vzbudíme i větší zájem občanů. O výstavu moc velký zájem nebyl.

Podařila se hezká věc

(Petr Novák, 25. 11. 2007 21:34)

Již skoro tradiční výstava neměla chybu. Nejen co se týká obsahové náplně a uspořádání.Obdivuji skutečně pracné výtvory žandovských žen ve vyšívání a háčkovaných krajkách stejně jako ručně vyřezaný vánoční Betlém.Za povšimnutí stály i vyšívané obrázky společně s obrazy H. Drbalové stejně jako krásně upravené vánoční stoly. Doprovodná tabla o historii Žandova a okolí stály rovněž za shlédnutí.Použité fotografie zcela jistě přispěly k oživení a zasazení do dnešní reality.Rovněž prezentace místních firem není určitě k zahození.
Děkuji a držím palce do dalšího období.