Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlatá stuha

7. 9. 2014

     Konec měsíce srpna pro nás byl docela hektický. První velká událost byla předání Zlaté stuhy za první místo v soutěži Vesnice roku 2014 v Karlovarském kraji, v pátek 22.8.2014. Vítězství nás velice potěšilo, protože my všichni, kteří pro blaho obce cokoliv děláme a i zastupitelstvo obce v čele se starostkou si tento titul určitě zasloužíme. Nakonec, všichni se můžou rozhlédnout po obci a vidí, co všechno se tady změnilo. Také náš klub se zúčastnil oslav a také jsme se na oslavy pořádně připravily.

 

078.jpg

     V klubu jsme všechno vycídily, ozdobily jsme stěny našimi výrobky, protože u této příležitosti byl vyhlášen den otevřených dvěří v našem klubu. Pro hosty jsme měly připravené občerstvení a na připojené fotografii vidíte, že jsme se snažily. Dost lidí si přišlo prohlédnout náš klub a tak doufám, že se naše řady budou rozrůstat.

 

 

066.jpg

    Ve čtvrtek příštího týdne nás navštívil starosta našeho družebního města Nagel v sousedním Německu. Nagel - město bylin, byl vlastně inspirací pro přeshraniční spolupráci s námi a z peněz ze společných projektů máme naši krásnou klubovnu a čtyři bylinné zahrádky. Naši hosté, ale bez starosty, takže toho představíme někdy příště.

 

 

001.jpg

     Při první návštěvě nám naši přátelé z Německa přivezli jako dárek sadu krásných látek na patchwork a my jsme z tohoto dárku společnými silami vyrobily závěs na stěnu, takže jsme se měly čím chlubit. A nechyběly ani nezbytné koláče. Závěs sice potřebuje ještě trochu ručního šití, ale to můžeme dodělat kdykoliv.

002.jpg

     V neděli 31.8.2014 nás pak navštívila komise, která hodnotí všechny obce, které se staly vítězi krajských kol v soutěži Vesnice roku 2014. Komise navštívila v prvé řadě obecní úřad, pak se přesunula do školy, do hasičské zbrojnice a do obecní knihovny. Náš klub byl také na programu. Připravily jsme si prezentaci naší činnosti a pro hosty jsme připravily pohoštění. Škoda, že nebylo více času, protože se v klubovně rozvinula velice živá debata. Ale nejsme jediní. S obecním autobusem pak projeli celou naší obec a zamířili do Salajny k Dvořákům, kde je čekala prohlídka zachráněné, nádherně zrekonstruované hrázděnky a na závěr ještě zašli v Salajně do sklárny, kde si i vyzkoušeli vyfouknout něco ze skla. 

 

006.jpg

     My jsme s děvčaty připravily jako dárky podkafíčka se znakem Dolního Žandova a teď nezbývá, než doufat, že jsme se prezentovali nejlépe a samozřejmě, že všichni toužíme po výhře i v celostátním kole. A když to nevyjde, nevadí. I tak máme naši vesnici rádi a budeme dál dělat všechno pro to, abychom tu dobře žili.

005.jpg

      Máme před sebou žandovskou pouť, pak vítání vánočního stromu a chtěly bychom nabídnout naše výrobky návštěvníkům. Výtěžek vložíme zase zpátky do činnosti našeho klubu. Tak přijďte!!!!!!!

 

 

   

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář