Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozdrav čtvrtý - ryby

13. 4. 2012

     Přidávám další informace, které jsem slíbila. Rybolov. Letos se jeví (zatím), že bude normální, i když počasí je stále zimní. Jen co trochu sněhu utaje, už je tu další. Na ryby nechodím. Je ještě zima a tak se mi nechce mrznout, počkám si na teplejší počasí. První polský turnus moc vydařený nebyl, ale ne proto, že by ryby nebyly, ale rybolovu nepřálo počasí. Bohouš byl jednou doprovázet a vrátil se promoklý a zmrzlý. Poprvé v životě jsem od něj slyšela větu: "Zavři, je tu zima." Úlovek byl dobrý, nachytali tresky, kelery a i pěkné mníky. Což chytání, ale čištění, to je teď opravdu lahůdka. Ještě, že nemáme zatím loď a to, co chytne na molu zvládáme zlikvidovat poměrně rychle.

027.jpg

 

Co si kdo naloví, to si taky zpracuje. Jak vidíte, muži v plné práci. Bohouš obsadil molo a docela se mu daří. Chytil na molu "kočku". Původně jsem vám chtěla napsat, že jsme měli na večeři kočku, ale zdálo se mi to divné, aby si někdo nemyslel, že tu není co jíst, tak pojídáme kočky. Musím říct, že byla opravdu výborná.

 

c10.jpg

 

Zde vidíte Bohouše a jeho kočku. Jinak nalovil již větší množství tresek, ale stále platí, že ne každý den je posvícení. Je to jako vždycky. Některý den ani ťuk a jindy jde zase jedna za druhou.

 

d7.jpg

e7.jpg

 

V současné době je tady stále několik potápěčů, většinou Litevci nebo Ukrajinci. Z moře vozí hlavně škeble a občas nějakou tu rybu. Když je vidím, tak je mi zima i za ně. Ale chápu. Taky nás podarovali a tak jsem připravila malou ukázku, jak se otvírají. Jíme je nejraději syrové, já s citronem, ale někdo si míchá sojovou omáčku a wasabi a pod., ale to nemůžu. Pokud jsou zamražené, tak se už musí upravit na pánvi. Mimo to, že jsou zdravé, tak prý působí i jako afrodiziakum, ale nevím, nevím, taťka se nijak mimořádně neprojevuje. Taky je otázka, po kolika kilech se dostaví účinky. Ale to jsem odbočila.

 

033.jpg

034.jpg

 

Vlevo je po otevření a vpravo je to, co je jedlé. Oranžové jsou jikry, ale ty mi nechutnají a zbytek je sval, který drží obě části dohromady a to je přesně to, co nám chutná. A na závěr krásný úlovek druhého turnusu Poláků - halibut 21 kg chycený údajně na 15 ti metrech na pilkr u Froyi. Zatím jim počasí přeje, celá připravená flotila je na moři a tak doufám, že si to hezky užijí. Jen přijeli, hned se jeden řízl do ruky a tak jsem dělala ošetřovatelku. Bohouš říkal, že  ještě ani rybu neviděl a už má díru v ruce. Já ty chlapy prostě miluju. O tom možná samostatná kapitola. Materiálu mám dost. Tak se doma mějte, doufám, že vám počasí přeje a už se těším na návrat. Jo, konečně jsem začala vyšívat. Taky byste mi mohli napsat, adresu mám v kontaktech na stránkách.

 

e4.jpge5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vlevo šťastný lovec. Fotili se s ním všichni, jako s mým žralokem. Blahopřejeme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobrý..

(Pavla, 20. 4. 2012 16:33)

Opět pěkná reportáž. Škoda, že se nějaké rybě neříká třeba "pes", protože to bys po návratu mohla říkat, že jste tam jedli kočky a psy.. :-))) Ovšem nevím, co by to udělalo s Tvými přáteli.