Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozdrav druhý - jak nás najdete

6. 4. 2012

     Dnes konečně přestalo pršet a  tak vám můžu ukázat, jak se k nám dostanete. Vzhledem k našemu věku jsme na cestu přidali ještě jedno přespání. Z domova vyjíždíme kolem poledne, večer jsme v Rostoku a na trajektu přespíme. Pak projedeme přes Švédsko do Elverumu, kde opět přespíme. Cílová stanice pro navigaci je Fillan. Letos jsme ujeli 1805 km a spotřebovali jsme 101,5 l benzinu. A to i se zajížďkou v Oslu, protože i tam kopali a nějak jsem se tam zamotala. To víte, že Bohouš měl remcy, ale zvládla jsem to v pohodě. Prostě propojené zvukovody jsou někdy opravdu výborný vynález.

     Ve Fillanu můžete dokoupit vše potřebné a pak ujedete ještě 15 km směr Froya a jste u nás.

019.jpg

 

Vlevo se nachází benzinová pumpa, kde je možno se i občerstvit a vpravo je hotel se vším, co k němu patří. I točené pivo, ovšem 1 pivo 60,- norských korun.

 

018.jpg

020.jpg

 

 

Projedete rovně a dolů k marině. A už vás vítá náš kemp.

 

 

016.jpg

Nejdříve jsou prostory pro karavany a stany, pak je pět chatek, které jsou vybaveny jen tím nejnutnějším - teplá a studená voda, minikuchyňka, lednička, malý mrazák, dvě palandy,stůl,židle - WC a sprchy v hlavní budově.

 

021.jpg

022.jpg

 

023.jpg

 

A nacházíte se v kempu a když popojedete ještě kousek, najdete náš karavan zaparkovaný u hlavní budovy, což je výhoda hlavně když je vichřice. I tak mám někdy pocit, že jedu po našich komunikacích, když je velký vítr.

 

024.jpg

 

Pokud se rozhodnete přijet lodí, tak tady vám cestu neporadím, jen vám můžu ukázat kemp z druhé strany. Ten bílý dům do kempu nepatří. Je soukromý.

 

055.jpg

 

Takže si vyberte, kterou cestou se k nám vypravíte a věřím, že určitě nezabloudíte. Způsobů, jak se do Norska dostat je několik. Některé jsme vyzkoušeli a vzhledem k tomu, že jsme už dříve narození nám tato cesta nejvíce vyhovuje. Pokud je více řidiců v automobilu jde to i rychleji. Ovšem v Norsku si moc nepomůžete. Každou chvíli snížená rychlost, 50, v lepším případě 60 nebo 70. Můžete jet hbitěji, ovšem pokuta, pokud vás chytí, pak také stojí za to.

Předpokládám, že příjezd jsem probrala dostatečně a tak v příštím dopise proberu počasí.

 

011.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář