Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozdrav třetí - počasí

7. 4. 2012

     Jsme tady již třetí týden a tak už můžu trochu počasí vyhodnotit. Výsledek lze vyjádřit krátce - děs. Přijeli jsme na místo 19. března a pršelo. Pršelo stále a dost až do 25.3. V pondělí 26. přijel první turnus Poláků a ukázalo se sluníčko. To ovšem byla pouze ukázka, jak hezky tu může být. Také jsem tento den využila a nafotila jsem si co jsem potřebovala. Nebozí Poláci nevěděli, co je čeká. Hned druhý den začalo nejen pršet, ale foukal i silný vítr, takže se moc nedalo vyjíždět na moře, pak trochu přituhlo a lehce nasněžilo. Koncem týdne byl opět jeden pěkný den, takže aspoň trochu nachytali a vrchol nečasu přišel 2.4., kdy nasněžilo tak, že nabíráme do gumovek. Dnes je 7.4. a stále se opakuje sníh, déšť, kroupy a jen sem tam na malou chvilku se ukáže sluníčko. Jen co vyjde, hned se oteplí, něco odtaje a tak stále dokola. Předpověď říká, že příští týden už nebude pršet (sněžit) a tak doufám, že se nemýlí.

 

c5.jpg

 

Aspoň ukázka, kolik je tu sněhu. Každý rok v tuto dobu napadne, ale tak na dva, tři dny a ne takové množství. Nám to celkem nevadí, v karavanu je teplo, jen stabilní  obuví jsou gumovky. Abyste viděli, jak to vypadá, když zasvítí. Nádhera. Jak už jednou napsala moje dcera - Norsko je modré. I ten napadaný sníh na větší hromadě prosvítá nádhernou bleděmodrou barvou.


d3.jpg

 

Než napadl sníh, kvetly už krokusy a narcisy už měly docela našlápnuto. Jsou pod sněhem, snad to přežijí. Taky jsem chtěla nabarvit v cibuli nějaká vajíčka na velikonoce s motivy rostlin. Můžu zapomenout, rostliny nejsou. Dnešní téma jsem vyčerpala a příště proberu ryby. Všechny vás doma zdravíme a taky napište. Evě děkuji za mail, odepíšu.

 

014.jpg

 

Veselé Velikonoce a bohatou pomlázku!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář