Jdi na obsah Jdi na menu
 


Patchwork

12. 11. 2011

 

     Otevírám novou rubriku s tímto magickým slovem - patchwork. Poprvé mě napadlo, že bych se této technice mohla také věnovat, když jsme pořádali výstavu "Symfonie šikovných rukou" a přijely děvčata z Chebu a z Velké Hleďsebi a přivezly ty nádherné věci a věcičky. Jenže, stále mi nějak nezbýval čas.

     Sice jsem už tak trochu zkoušela několik věcí ušít, ale stále to nebylo to pravé, neměla jsem potřebné pomůcky a některé mé výtvory by se spíš daly zařadit do rubriky "recyklace". V Norsku jsem narazila na internetu na spoustu úžasných stránek o patchworku a tak bylo rozhodnuto. Načerpala jsem spoustu informaci a vzhledem k tomu, že jsem příručkový typ, tak mi nečiní potíže prostudovat návody a pracovat. A některé návody jsou opravdu úžasně zpracované, koupila jsem i nějaké knihy a tak co, je třeba začít.

     Bylo mi jasné, že první kroky nebudou lehké a tak jsem se rozhodla, že projedu své dosavadní zásoby a naučím se na tzv. starých hadrech. Tak ony zas tak staré nejsou, ovšem látky na patchwork jsou opravdu úžasné. Ale zpět na zem. Je třeba se učit a tak mi nebude líto, že možná i něco vyhodím. Ovšem výsledek mé probírky byl šokující. Takových "hadrů" jsem vydolovala, že z toho budu šít pomalu rok. Hlavně džínovina.

patch2.jpg

     Jenže stále mi chybělo to hlavní, podložka na řezání, protože řezák a pravítko mi darovala moje přítelkyně Jana. A tak jsem si našla na internetu obchod a tam jsem si všechny chybějící věci objednala, také výplně, karabinky a mnoho dalších užitečných věcí. To taťka ani nemusí vidět.

     První velkou inspirací byly pro mně internetové stránky Kunhůtky, kde jsem nabrala dech a začala riflovýma kapsičkama. Jak vidět, mám jich dost, tak vzhůru do práce. Je pravda, že ta první byla taková všelijaká, ale další už byly lepší.

patch4.jpg

     Nakonec, můžete posoudit. V současné době mi zbyly už jen dvě, ty, které se líbily jsem rozdala, nakonec jako skoro všechny své výrobky.

 

patch10.jpg

     Procvičila jsem si hned aplikaci a babiččinu zahrádku. Další výrobek bych sice měla zařadit do rubriky recyklace, ale byla to moje druhá práce a tak se musím také pochlubit. Projekt džínové tašky jsem měla už trochu rozpracovaný z dřívějška a tak jsem jen oprášila ležák a došila tašku. I zip se mi podařilo kvalitně všít a tak moje sebevědomí troch stouplo a tak hurá na další tašku.

 

patch7.jpg

     Něco pořádně velkého, aby se mi tam všechno vešlo, když jdu do klubu a pak, vyzkoušet si další vzor a ušít si i doplňky. Obal na mobil, na papírové kapesníčky a tak podobně. A výsledek je zde.

 

patch12.jpg

 

patch11.jpg

     A pro dnešek na závěr další technika, seminole. Na kolíčky na prádlo. Všechny ty chyby. které se vyskytly, mým kolíčkům nevadí a až budu šít z lepšího materiálu, tak snad je už neudělám.

 

patch13.jpg

     Pro dnešek stačí, příště budu pokračovat, protože teď šiju recyklační deky pro mé vnučky, podrobnosti v rubrice recyklace - až ji napíšu - a tak pár dní se nic nebude dít.

     Na závěr bych chtěla potvrdit, že tato technika vás cele pohltí a ty látky, prostě se nedá odolat. A pokud máte "hluboko do kapsy", dá se šít cokoliv z čehokoliv, ovšem pak nevím, co na to ty pravé patchworkářky.  Děkuji všem, které zvěřejňují své zkušenosti, postupy a nápady na internetu. Pro nás, které máme daleko ke zdroji je to k nezaplacení.  A tak děvčata, šijte.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky

(Mirka Trepková, 12. 3. 2012 4:44)

Děkuji za pochvalu, vždy potěší.

supr

(Jana Divišová, 7. 3. 2012 18:16)

Jste moc šikovná :-)