Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokus

     Udělala jsem malý pokus o zbláznění členek našeho klubu do patchworku. Jak už jsem psala, tato technika mě naprosto okouzlila a tak jsem si řekla - za pokus nic nedám a tak jsem přes víkend vyrobila ručně ušitý návrh. Vlastně i můj první ručně ušitý. Na klub jsem přinesla vše potřebné a prostě jsem oznámila, že budeme šít. Přesto, že některé nejdříve říkaly, že nikdy, začaly šít všechny kromě Marie, která měla ruku v sádře a Renatky, které se do toho opravdu nechtělo. Nenutila jsem ji, protože Renatka má trochu potíže s některými technikami. A tak to vypuklo.49.jpg

Nápad jsem převzala z časopisu Dorka. Zdál se mi vhodný na poprvé, protože se neskládal z mnoha dílků a navíc výrobek bude praktický - taška.

Měli byste slyšet ty řeči některých členek o své neschopnosti, nemohoucnosti a různých jiných potíží. Ale k mé velké radosti začaly.

Naučily jsme se základní techniky šití, i jsme prošívaly a každá si vytvořila vlastnoručně sendvič a tak pokud budou chtít, můžou pokračovat dál i samy.

 

Na obrázcích můžete vidět to zaujetí.

43.jpg44.jpg

 

 

 

 

 

 

A máme nastříháno.

45.jpg46.jpg

 

 

 

 

 

 

 První hotové dílky, srdíčka se začínají rýsovat.

47.jpg48.jpg

 

 

 

 

 

 

A výsledek je úžasný. Dovnitř jsme všily i podšívku, takže hotové tašky vypadaly skutečně pěkně. Nejvíc mě překvapila Jarka H., která si půjčila šablony domů a ušila ještě jednu tašku pro svoji sestru. Je šikovná, přesto pořád lamentuje, jak jí nic nejde. A tak co myslíte? Podařilo se? A tady je už přehlídka všech tašek.

56.jpg57.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

58.jpg

     Když už jsme šily klasický patchwork, tak proč nezkusit falešný. Protože se blíží velikonoce, sáhly jsme do starých zásob a přinesly jsme polystyrenové výlisky a naučily jsme se další techniku. Kupodivu tentokrát bez remcání a opět všechny, pouze Anička měla výhrady, že musí dodržovat nějaká pravidla, což je proti jejímu naturelu, všechno vyrábí podle své fantazie a od oka.

50.jpg51.jpg

 

Eva a její kohout.

54.jpg60.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Takže když to shrnu, tak asi jsem semínko zasela, některé už mají dotazy, co budeme šít příště a tak si připravíme polštář. Renatka už šije. Jelikož umí vyšívat, tak jsem jí připravila pokus o redwork a doufám, že se nám společnými silami polštářek podaří ušít. Ale o tom zase příště.

55.jpg

     A na závěr dobrá zpráva. Hovořila jsem s paní starostkou a vypadá to, že budeme mít do konce letošního roku svoji klubovnu. Pokud bude, voláme hurááááá.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

přání

(Jana Divišová, 7. 3. 2012 18:21)

Přeji Vám mnoho dalších krásných výrobků a hlavě vlastní klubovnu :-)

Dík.

(Trepková Mirka, 24. 2. 2012 14:28)

Děkuji za vaše příspěvky. Budu se snažit, aby jsme postupovaly stále dopředu, ale bohužel od března bude z mé strany zase pauza a tak od září opět. Zároveň zvu všechny, kdo mají zájem, přijďte do klubu, každé úterý od 16.00 do 20.00 hod. v hasičské zbrojnici. A kyž to klapne, tak koncem roku v naší vlastní klubovně.

přijďte pobejt

(Jarka H., 21. 2. 2012 21:42)

Ruční práce je pro každého i méně zručného(vím o tom své),
ale když vidíte ty výsledky-stojí to za to!

pochvala

(Eva Pekočová, 20. 2. 2012 16:54)

Opravdu šikovné jsou ženy v Dolním Žandově=ale jen některé = zdravím a hodně úspěchů

Smekám klobouk

(Pavla, 17. 2. 2012 10:42)

Zdravím všechny členky klubu do Dolního Žandova a posílám velkou pochvalu, jak jste úžasné..