Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skládané papírové kabelky

      Druhá letošní podzimní schůzka se nesla v duchu nové techniky. Jako obvykle jsem přinesla materiál a prostě jsem oznámila, že se budou dělat skládané kabelky. Jarka opět prohlašovala, jak to nebude umět, ale začaly všechny. Jen Renatka a Maruška zůstaly u svého vyšívání. Renatka má trochu potíže s motorikou a Marušce už ruce tak neslouží, ale bedlivě sledovala, jak se učíme a možná to také jednou zkusí. Anička už měla předstih, neboť celé léto skládala, ale nevěděla jak dál a prý jak ji to naštvalo, tak všechno hodila do kamen. A tak jsme začaly - no a šlo jim to. Aničce jsem ukázala jak dál a jak ji znám, tak příště přinese celou hromadu výrobků. Až budeme mít hotovo, hned se pochlubíme.

     S Evou jsme zároveň oslavily její životní jubileum, popřály ji hlavně zdraví a šikovné ruce ještě mnoho let. Nakonec má mezi námi vzory, Anička, Marie a Jarka jsou naše nejstarší, ale elánem a optimismem jen hýří. 

     Také nastalo chlubení, co všechno vyrobily. Anička přinesla fotku, protože své polštáře a háčkované deky hned rozdala, ale už zase vyrobila nové věci. Je prostě nezmar.

smeska-169.jpg

Potěšily mě Eva a Zdena, které pilně šily babiččinu zahrádku a Eva upletla soupravičky pro očekávané miminko Eviny přitelyně. Také já jsem přinesla a hned nastínila, co budou v budoucnu dělat a Jarka opět obrátila oči v sloup.

smeska-175.jpg

Polštář Zdenky, jen trochu dokončit.

smeska-174.jpg

Eva zatím neví, co z toho bude, ale velice se jí tato technika líbí. Soupravičky jsou také její práce. Háčkovaný přehoz na pozadí vyrobila Anička.

smeska-172.jpg

smeska-173.jpg

     Naše schůzky se konají každé úterý od 16.00 do 20.00 hod. v hasičské zbrojnici. Naše klubovna je už na dohled, ale ještě to bude nějakou chvíli trvat. Jsme rády, že nám naši hasiči půjčují střechu nad hlavou, ale přece jen vlastní klubovna nám umožní větší rozmach. Také by mohlo dojít na realizaci dávno avizované výstavy pod názvem "Recyklace". Hasiči klubovnu upravili, snížili strop a umístili nové osvětlení. Je to u nich pěkné, ale přesto se do nové klubovny těšíme.

     Zveme vás, přijďte, poseďte, možná se i pobavíte a když budete chtít, i se něco nového naučíte a pokud ne, vypijete si s námi trochu kávy nebo čaje a ochutnáte i něco sladkého. Všechny pečeme. Do hasičky to není zas tak daleko a aspoň si trochu protáhnete nohy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pochvala

(Jana D., 31. 10. 2013 20:01)

Jste šikulky :-)