Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tašky

     Pro moji dceru Pavlu jsem pracně vyrobila tašku. Použila jsem na ni dvoje džíny a tím jsem opět trochu snížila tu hromadu látek. Přála si optimistickou podšívku a tak proč ne, zásoby jsou nevyčerpatelné. 32.jpg

Práce byla náročná, protože ta černá látka dost pružila a tak vzor mi nevyšel tak přesně, jak jsem chtěla. Vzhledem k tomu, že jsou to moje první výrobky, tak stále ještě sbírám zkušenosti. A taky všívání zipu mi ještě tak rychle nejde.

33.jpg

 

Ke každé tašce patří povinná výbava. Obal na papírové kapesníčky, obal na mobil na karabince a karabinka na klíče. Něco jsem okoukala na internetu, něco je z mé hlavy. Původně to měl být dárek pod stromeček, ale dcera tašku dostala hned po ušití, byla jsem zvědavá, jestli obstojí. Obstála. Dceři se moc líbila.

34.jpg

36.jpg

Mým vnučkám se líbila moje taška, kterou jsem si ušila na klub a tak jsem si řekla, že jim podobné ušiju pod stromeček. Jen takové obyčejné na nákup, bez zipu a jen s jednou kapsou uvnitř na zip a s karabinkou na klíče.

 

37.jpg

Pro tu nejmenší jsem ušila kapsář k posteli. Našla jsem inspiraci v časopise Dorka. Kapsář jsem podložila vatelínem a ronarem a nahoru jsem našila barevné knoflíky, na které se mohou zavěsit malé pytlíčky s překvapením od Mikuláše, protože je jich přesně 24.

 

39.jpg

Takže pod stromečkem byla velká radost a mě potěšilo, že se mým blízkým moje výtvory líbí. Trochu mě mrzí, že jsem opustila moje oblíbené vyšívání, ale lepší je vyrobit praktické věci. O výšivky není takový zájem a vyšívat "na sklad" je zbytečné. Přesto se k vyšívání budu vracet, protože výšivku můžu použít i v patchworku. Teď se připravuju vyrobit deku pro děťátko, tak malá ukázka.

18.jpg

     Někdy je to šití náročné, ale nic nenahradí ten pocit radosti, když se dílo podaří.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

supr

(Jana DIvišová, 7. 3. 2012 18:14)

moc pěkná práce :-). Jen tak dál

Krása

(Pavla, 17. 2. 2012 10:44)

Babčo, jsi prostě hvězda :-)